HomeBosna a Hercegovina › Doprava do Bosny a Hercegoviny

Doprava do Bosny a Hercegoviny

Do Bosny a Hercegoviny se nejlépe dostanete po silnici. Let letadlem je obyčejně docela komplikovaný, protože do Sarajeva nelétá přímý spoj. Většina turistů tak musí cestovat přes řadu evropských letišť. Což není vůbec pohodlné a je to docela otravné.

Silniční nadšenci proto raději zvolí cestu po silnici. Počítat musí ale minimálně s 8 hodinami cesty. Což nezní až tak hrozně. Do Sarajeva se dostanete až za 13 hodin. Při cestě autem si můžete nejvíc užít zdejší divokou a krásnou přírodu. Je nejsnazší zastavit a kochat se. Na území Bosny a Hercegoviny je však potřeba počítat s tím, že kvalita zdejších komunikací není kdovíjaká. Připravit se musíte na katastrofální stav silnic a špatné značení tras. Silnice často vedou hornatým terénem a oblastmi s nebezpečím pádu kamenů do vozovky. Při cestě zemí můžete zapomenout i na takové samozřejmosti jako je silniční středový pruh a zpevněná krajnice. Motoristé by měli vědět, že zde prakticky neexistují dálnice a samozřejmostí jsou dlouhé kolony v určitých úsecích či neosvětlené tunely.

Chcete-li zažít skutečné cestovatelské dobrodružství tak vyrazte autobusem či vlakem. Autobusem se do Bosny a Hercegoviny přímo nedostanete. Využít se ale dají linky z okolních zemí, které sem míří. Autobusové linky do Bosny a Hercegoviny míří ze Záhřebu, Bělehradu, Vídně či Mnichova. Vlakem se dá dostat do Sarajeva železnicí přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Cesta zabere tak plný jeden den.

Po Bosně a Hercegovině se dá nejlépe cestovat po silnici. Každé větší město má vlastní autobusovou síť a tak by neměl být velký problém dostat se tam, kam potřebujete. Samotné hlavní město Sarajevo má ještě i tramvajovou a trolejbusovou síť. V Sarajevu mají dvě autobusová nádraží. Proto pozor. Jedno je bosenské a druhé srbské. Bosenské se nachází blízko centra a srbské na okraji města.

Napiš názor