HomeBosna a Hercegovina › Města Bosny a Hercegoviny

Města Bosny a Hercegoviny

Mezi nejoblíbenější turistická letoviska Bosny a Hercegoviny se řadí hlavní město Sarajevo, a dále města Mostar a Neum. Protože břehy přímořské oblasti Neum omývá Jaderské moře, stává se častým cílem turistů, kteří do této země přijíždějí.

Turisty samozřejmě lákají neumské písčité či oblázkové pláže, čisté moře a poměrně velký počet slunných dní. Jako zpestření dovolené může návštěvníkům posloužit nabídka vodních sportů, kupříkladu možnost vodního lyžování nebo potápění. V Neumu samozřejmě nechybí místní kavárny, restaurace a obchůdky, kde si mohou turisté pořídit vše, co potřebují. Z ubytovacích zařízení si mohou turisté vybírat jak z široké nabídky hotelů, tak z ubytování v soukromí. Velikou výhodou dovolené v Bosně a Hercegovině je skutečnost, že tu jsou nízké ceny, a tak pobyt vyjde o mnoho levněji, než tomu je například v sousedním Chorvatsku. Poblíž tohoto města se také nacházejí zajímavé historické stavby. Bosna a Hercegovina je země plná přírodních atraktivit, a tak si mohou turisté udělat výlet do hor, jeskyní či k vodopádům. V blízkém okolí Neumu se například nachází národní park a ptačí rezervace Hutovo Blato. Z dalších výletních míst stojí za zmínku nekropole Radimlja.

Není to ale jen vidina moře a krásné přírody, co přiměje mnohé z návštěvníků k příjezdu. V oblasti je totiž možné pořídit levné potraviny, nápoje či některé z průmyslových výrobků zdejší země, a tak do Neumu často zavítávají i obyvatelé Chorvatska. Cesta sem se jim totiž opravdu vyplatí, mohou zde zboží pořídit až o třicet procent levněji.

Napiš názor